24 Qershor 2018

Cristiano Ronaldo rrëmben trofeun si lojtari më i mirë i vitit

Londër, 23 tetor - Sonte në Londër, Cristiano Ronaldo fitoi çmimin e FIFA-s si lojtar i vitit 2017.  Sulmuesi portugez rrëmbeu trofeun e vitit duke lënë pas Lionel Messi-n e Barcelonës dhe Neymar të Paris St-Germain-it.

Në sezonin e kaluar, Ronaldo ndihmoi Real Madridit të fitojë trofe në Ligën e Kampioneve dhe La Liga të Spanjës.

Lieke Martens e Barcelonës dhe Holandës fitoi çmimin e lojtares më të mirë të vitit, ndërsa Zinedine Zidane mori çmimin e trajnerit më të mirë, ndërsa Sarina Wiegman nga Holanda është nderuar si trajnerja më e mirë e vitit.

Votimi u realizua nga kapitenët dhe trajnerët e ekipeve kombëtare, gazetarët dhe për herë të parë nga tifozët në internet. (

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Qershor 2018

- NISMa Socialdemokrate mban Kuvendin e dytë të Punës. (Hotel Emerald, ora 14:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Zyret e Vetevendosjes, ora 14:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës do të organizojë Turneun në pingpong për ditën e Çlirimit. (Prishtin, ora 10:00)