16 Dhjetor 2017

Conte zgjat kontratën me Chelsean edhe për dy vite

Londër, 19 korrik - Antonio Conte ka zgjatur kontratën e tij me Chelsean edhe për dy sezone të tjera.

Ish trajneri i Italisë dhe Juventusit kaloi një sezon të parë perfekt me londinezët, duke triumfuar në Premiere League dhe mbërriti në finalen e FA Cup, të cilën e humbi ndaj Arsenal.

Gjatë pranverës u fol gjatë për një rikthim të Contes në Itali, ku e prisnin krahëhapur drejtuesit kinezë të Interit, të cilët i vunë në dispozicion edhe nëj çek të bardhë për merkaton e kësaj vere.

Gjithsesi, trajneri italian vendosi të vazhdojë më tej punën e nisur me Chelsea-n, për të synuar fitimin e trofeve edhe në Europë.

\"Jam shumë i lumtur që kam rinovuar. Vitin e parë punuam shumë për të arritur diçka të pabesueshme, për të cilën jam shumë krenar. Tani duhet të punojmë akoma më shumë, për të qëndruar në krye\", u shpreh Conte pak para nisjes për në Azi, ku do të përballet në një turne, me Interin dhe Bayern Munchen.

Në kontratën e re me londinezët, Antonio Conte do të fitojë një shumë prej rreth 10 milionë eurosh në sezon.

Kalendari

Ngjarjet e datës 17 Dhjetor 2017 - Komisioni Qendrore i Zgjedhjeve mban konferencën e parë për media në të cilen do të njoftoj lidhur me hapjen e qendrave të votimit në zgjedhjet për kyrtar të komunës së Istogut. (Salla e mbledhjeve të KQZ-së, ora 8:00)

- Në mesin e 2000 nxënësve do të përzgjidhen 250 finalistë ku do të garojnë në fazen finale të Garës Eureka. (Ambienti i Gjimnazit Hasan Nahi në Prishtinë, ora 11:00)

- Komisioni Qendrore i Zgjedhjeve mban konferencën e parë për media në të cilen do të njoftoj lidhur pjesëmarrjen në votime deri në ora 11:00. (Salla e mbledhjeve të KQZ-së, ora 11:30)

- Lëvizja Vetëvendosje mban mbledhjen e XXXI-të të Këshillit të Përgjithshëm. (Lokalet e American School of Kosova, ora 11:30)

- Komisioni Qendrore i Zgjedhjeve mban konferencën e parë për media në të cilen do të njoftoj lidhur pjesëmarrjen në votime deri në ora 15:00. (Salla e mbledhjeve të KQZ-së, ora 15:30)

- Komisioni Qendrore i Zgjedhjeve mban konferencën e parë për media në të cilen do të njoftoj lidhur pjesëmarrjen në votime deri në ora 19:00. (Salla e mbledhjeve të KQZ-së, ora 19:30)