15 Dhjetor 2019

City gati ofertën e parë për mbrojtësin e Napolit, Kalidou Koulibaly

Manchester, 21 nëntor - Manchester City ka bërë gati ofertën e parë për mbrojtësin e Napolit, Kalidou Koulibaly.

Pas largimit të Vincent Kompany gjatë afatit veror, City ka mbetur pa ndonjë qendërmbrojtës të nivelit të lartë.

Sipas mediave angleze, kampioni i Anglisë ka hyrë në garë për Koulibaly, transmeton KosovaPress.

Senegalezi ka deklaruar se është i lumtur te “napolitanët”, por incidenti me presidentin Aurelio de Laurentiis, ka bërë që të mendojë përsëri për të ardhmen e tij.

Sipas raportimeve, City ka bërë gati 75 milionë euro për të transferuar senegalezin gjatë afatit dimëror.

Kalendari

Ngjarjet e datës 14 dhjetor 2019 - Aleanca Franceze e Prishtinës me mbështetjen e Ambasadës Franceze organizon një punëtori gatimi për fëmijë me kuzhinierin francez Christophe Dovergne. (Aleanca Franceze, ora 10:30)

- Projekti i Tech Heroes organizon takimin e të rinjëve për të punuar në idetë e tyre me mbështetjen e ekipës së Akademisë jCoders dhe ekspertëve tjerë në fushën e IT. (Pylli i Arinjëve në Prishtinë, ora 10:30 - kontaktoni Fiona Shehu në 049 589 685 ose Besarta Muhaxheri 049 600 962)

- Mbahet mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike te Kosovës. (Selia e LDK-së, ora 11:00 - mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit)

- Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë organizon konferencën për media ku do të bëhet publikimi i gjetjeve të Edicionit të nënte vjetor - Barometrit Kosovar të Sigurisë 2019. (Hotel Sirius, ora 11:00)

- Mbahet Akademi Përkujtimore  për Dëshmorët e Kombit Mujë Krasniqin dhe 40 Dëshmorët e tjerë të rënë ne kufirin Shqiptaro - Shqipëtar. (Pallati i rinisë Prishtinë, ora 16:00)

- Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, merr pjesë në Akademinë Përkujtimore për heroin Mujë Krasniqi - Kapuqi dhe 40 bashkëluftëtarët e tij. (Pallati i Rinisë, ora 16:00)