23 Tetor 2021

Boateng transferohet te Olympique Lyon

Paris, 2 shtator - Ish-mbrojtësi i kombëtares gjermane dhe Bayern Munich Jerome Boateng është transferuar zyrtarisht te Olympique Lyon.

Boateng i cili ishte një lojtar i lirë që prej muajit korrik pasi i përfundoi kontratat me kampionët e Gjermanisë, firmosi për 2 vite me Olympique Lyon, skuadër tek e cila do të synojë të gjejë formën e tij më të mirë dhe të ndihmojë Lyon-in me eksperiencën e tij.

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 Tetor 2021

- Shoqata për Teknologji të Informacionit dhe Komunikimit të Kosovës - STIKK organizon diten e dytë të edicionit te 10-të të festivalit të teknologjisë “KosICT”. (Ambientet e “ITP Park” në Prizren, ora 10:00)

- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban mbledhjen e radhës. (Selia e KQZ-së, ora 11:00)

- Shfaqet video programi "Pranverë e përhershme, behar i vonuar" nga Protocinema në bashkëpunim me Fondacionin Lumbardhi. (Kino Lumbardhi, ora 12:00)

- Mbahet dita e dytë e edicionit te tretë te festivalit Lahuta, Okarina Polifionia. (Ambientet e Qendrës për zhvillimin e kultures tradicionale në Prishtinë, Rruga Xheladin Hana nr. 98, ora 15:00)