22 Janar 2021

Barcelona e interesuar për Tavares

Barcelonë, 6 janar - Ylli i Leicester Cityt Sidnei Tavares është duke tërhequr vëmendje nga gjiganti Barcelona, raporton “The Sun”.

“Blaugranët” janë duke planifikuar që të bëjnë një ofertë për mesfushorin para se të mbyllet afati kalimtar i transferimeve në janar, ku Tavares është edhe kushëriri i ish yllit të Manchester United Luis Nani, përcjell KosovaPress.

Sidoqoftë, nëse Leicester vendos që ta refuzoj ofertën, Barcelona përsëri janë në krye të garës për shërbimet e Tavares, dhe mund të presin deri sa lojtari të përfundoj si agjent i lirë në fund të këtij edicioni.

Kalendari

Ngjarjet e datës 22 Dhjetor 2020 - Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti bashkë me përfaqësuesit e SBASHK-ut, mban konferencë për media. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9:00)

- Mbahet seanca gjyqësore ndaj Ibrahim Mustafes për peqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar. (Gjykata Themelore në Ferizaj, Salla nr.II, ora 9:30)

- Nën patronatin e Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi do të mbahet konferenca vjetore e Prokurorëve, e cila këtë vit për shkak të situatës me pandeminë Covid-19, organizohet në formë virtuale. (Platforma “Zoom”, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe drejtori i Drejtorisë së Urbanizmit dhe Planifikimit Hapësinor, Beni Kizolli do të mbajnë konferencë për shtyp. (Shtëpia e Bardhë, ora 10:00)

- Komuna e Skenderajt së bashku me shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së, për nder të 23 vjetorit të triumfit të familjes Jashari ndaj sulmit të dytë të forcave serbe, do të bëjnë homazhe në shenjë nderimi për heroizmin e jashtëzakonshëm të familjes Jashari. (Kompleksi Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz, ora 10:00)

- Kryetari i komunës Xhafer Tahiri, prezanton Planin për Rimëkëmbje Ekonomike të Vushtrrisë. (Ndërtesa e komunës, ora 11:00)