29 Shkurt 2020

Bajern Munihu kërkon Sergino Dest

Munih, 11 shkurt - Sipas të përditshmes “De Telegraaf” skadra e Bajernit është vënë në “gjah” pas mbrojtësit 9 vjeçar të Ajaksit.

E përditshmja holandeze informon se futbollisti Sergino Dest. ka përfunduar në objektivin e kampionëve në fuqi të Gjermanisë.

I njëjti burim bën me dije se Bajern Munih ka si qëllim të sigurojë 19-vjeçarin në merkaton e verës së ardhshme.

Dest është në kontratë me Ajaksin deri në qershorin e vitit 2022 dhe kartoni i tij vlerësohet me çmimin e 30 milionë eurove.

Kalendari

Ngjarjet e datës 29 shkurt 2020 - Drejtoria e Shëndetësisë së bashku me Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare, do të ofrojnë kontrolle të përgjithshme mjekësore pa pagesë për sëmundje të traktit urinar ku me pas do të ketë prononcim për media nga drejtori i Drejtorisë së Shëndetësisë, Visar Shehu. (Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare, ora 10:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës do të organizojë Kampionatin Individual të Kosovës për Seniorë “Adem Jashari”. (Shkolla fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Mbahet Kuvendi i Punës i Federatës i Basketbollit i Kosovës (FBK). (Hotel International Prishtina & SPA, ora 10:00)

- Qendra e Levizjes në Prishtinë mban konferencë për media. (Zyret qendrore të Lëvizjes në Arbëri, ora 11:00)

Anibar International Animation Festival organizon bashkëlexim dhe diskutim në Klubin e Kinemasë “Jusuf Gërvalla” në Pejë. (Kinema “Jusuf Gërvalla”, në Pejë ora 12:00)

- Mbahet ceremonia përmbyllëse për Garën Kombëtare për Kitarë, ku do të shpallen rezultatet dhe fituesit që do ta përfaqësojnë Kosovën në Garën Ndërkombëtare që do të mbahet në Qershor 2020, në Monheim në Gjermani. (Amfiteatri i Pallatit të Rinisë, ora 18:00)