13 Korrik 2020

Bajern Munihu kërkon Sergino Dest

Munih, 11 shkurt - Sipas të përditshmes “De Telegraaf” skadra e Bajernit është vënë në “gjah” pas mbrojtësit 9 vjeçar të Ajaksit.

E përditshmja holandeze informon se futbollisti Sergino Dest. ka përfunduar në objektivin e kampionëve në fuqi të Gjermanisë.

I njëjti burim bën me dije se Bajern Munih ka si qëllim të sigurojë 19-vjeçarin në merkaton e verës së ardhshme.

Dest është në kontratë me Ajaksin deri në qershorin e vitit 2022 dhe kartoni i tij vlerësohet me çmimin e 30 milionë eurove.

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Korrik 2020 - Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri e hap fushatën e korrje-shirjeve. (Fushata e korrje-shirjeve nis në mes të fshatave, Livoq i Poshtëm dhe Velekincë, ora 10:00)

- Kryeministri Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Bujqësisë, Besian Mustafa dhe nga ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt do të vizitojë kompaninë “SOWI KOSOVA” në Bajgorë të Komunës së Mitrovicës. (Bajgorë - Mitrovicë, ora 11:00)

- Vazhdon seanca plenare e Kuvendit në të cilën do të shqyrtohet Projektligjit për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2020. (Salla e Kuvendit, ora 14:00

- Kryeministri Avdullah Hoti raporton në Kuvendin e Kosovës lidhur me menaxhimin e pandemisë COVID-19. (Salla e Kuvendit, ora 16:00)