18 Tetor 2021

Arsenali nënshkruan me Martin Odegaard

Londër, 20 gusht - Klubi anglez i Premier Ligës, Arsenal ka nënshkruar sot me mesfushorin norvegjez Martin Odegaard.

“Martin Odegaard na është bashkuar në një transferim të përhershëm nga Real Madridi”, thuhet në njoftimin e Arsenalit.

Futbollisti 22-vjeçar u bashkua me Arsenalin pasi kaloi gjysmën e dytë të sezonit 2020-21 në huazim me "topçinjtë".

Real Madridi nënshkroi me Odegaard në vitin 2015, por më pas ishte në huazim tek Heerenveen, Vitesse, Real Sociedad dhe Arsenal.

Arsenali shtoi se Odegaard tani është duke pritur përfundimin e procedurave formale dhe kërkesave për vizë.

Futbollisti norvegjez do të vesh fanellën me numrin 8 të Arsenalit.

Odegaard shënoi dy gola dhe bëri dy asiste në 20 paraqitje për klubin londinez sezonin e kaluar.

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 Tetor 2021

 - Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve dhe Auditorja e Përgjithshme e ZKA-së raportojnë para Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike lidhur me shqyrtimin e Raportit Vjetor të Auditimit për vitin 2020. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 10:00)

- Fondacioni Kosovar Trashëgimia Kulturore pa Kufij, CHwB Kosova organizon Ilucidare Playground: “Guralec: Moving Rocks” dhe Konferencën “Përtej mureve dhe bindjeve”. Kinema Jusuf Gërvalla në Pejë