04 Korrik 2020

6 skuadra nga Premierliga janë të interesuara për Vedat Muriqin

Stamboll, 6 shkurt - Paraqitjet e Futbollisti i Kosovës, Vedat Muriqi te skuadra turke këtë sezon janë përcjell nga shumë skautë të skuadrave evropiane. 

Mediat në Turqi bëjnë me dije se 6 skuadra nga Premierliga janë të interesuara për sulmuesin nga Prizreni.

Mes tyre janë edhe Mançester Junajted, Totenhami, Aston Villa, Brajtoni, Lesteri dhe Barnli, që kanë shprehur interesim për të angazhuar sulmuesin 25 vjeçar nga Kosova.

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Korrik 2020

- Shoqata "Miqtë e Amerikës", do të organizojë aktivitet në nderim të 4 korrikut - Dita e Pavarësisë së SHBA ku aktiviteti fillon me pastrimin e sheshit Bill Clinton nga zjarrfikësat e Prishtinës. (Sheshit Bill Clinton, ora 10:00)

- Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi do të bëjë shenjëzimin e shtigjeve të biçikletave në hyrje të Fushë-Kosovës, te rrethi i kazermës “Adem Jashari”, bashkë me grupin e çiklistëve “Marakli t’biçikletave”. (Parkingu i Ministrisë së Infrastrukturës, ora 10:00)

- Në nderim të 4 korrikut - Dita e Pavarësisë së SHBA pjestarët e Qendrës së Mjekësisë Urgjente të Prishtinë do ta ngrisin flamurin. (Sheshi Bill Clinton, ora 11:00)
 
- Kryeministri merr pjesë në fillmin e fushatë së korrje shirjeve në Kosovë. (Zona Industriale në fshatin Shirokë, Komuna e Suharekës, ora 14:00)