30 Maj 2020

Sot hapet pika e përkohshme kufitare Restelicë - Strezomir

Prishtinë, 20 korrik - Ministria e Punëve të Brendëshme (MPB) ka bërë të ditur se sot do të bëhet hapja e pikës së përkohshme kufitare, Restelicë-Strezomir, që lidhë Republikën e Kosovës me Maqedoninë e Veriut.

Në këtë ceremoni do të marrë pjesë ministri i Punëve të Brendshme, z. Ekrem Mustafa dhe ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, z. Oliver Spasovski.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 30 Maj 2020

- Instituti Demokratik i Kosovës / Transparency International Kosova organizon konferencën për media ku do të shpalosen gjetjet preliminare nga monitorimi i aktiviteteve të prokurimit të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë kohës së pandemisë. (Hotel Sirius, ora 11:00)