09 Prill 2020

Inspektorati Policor dhe KFOR dakordohen për përmirësimin e bashkëpunimit

Prishtinë, 10 janar - Sot në selinë qendrore të KFOR-it u zhvillua një takim mes Kryeshefes Ekzekutive të Inspektoratit Policor të Kosovës znj. Miradije Kelmendi dhe komandantit të KFOR-it në Kosovë Gjeneral-major Michele Risi.

Bashkëbiseduesit, pasi shkëmbyen informacione për nivelin e sigurisë në Kosovë dhe të arriturat e Institucioneve të sigurisë, ata ranë dakord për përmirësimin e bashkëpunimit të ndërsjellë dhe për të vendosur kushtet për t'u takuar në të ardhmen.   

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Prill 2020

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, do ta pret në takim Kryeministrin në detyrë të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar lidhur me situatën aktuale të krijuar nga pandemia COVID-19. (Shtëpia e Bardhë, ora 10:30)

- Shkolla Finlandeze organizon Konferencën Virtuale “Si të regjistroheni në universitetet më të mira në botë” e hapur për të gjithë nxënësit në Kosovë. (Google Meet, ora 14:00)

- Komuna e Prishtinës promovon tunelin dezinfektues, i vendosur si masë shtesë për parandalimin e përhapjes së COVID 19. (Oborri i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare, ora 14:30)

- Studentët e arteve të AAB-së, sjellin ekspozitën e parë virtuale të studentëve në Kosovë. (Transmetim live në faqen e Kolegjit AAB në facebook, ora 17:30)