23 Shkurt 2020

Gjeneralmajor Michele Risi komandant i ri i KFOR-it

Prishtinë, 19 nëntor - Sot në Kampin e Shtabit të Përgjithshëm të KFOR-it Film City mbahet ceremonia e ndërrimit të komandës në mes të Komandantit në largim të KFOR-it, gjeneralmajor Lorenzo D’addario dhe Komandantit në ardhje të KFOR-it, gjeneralmajor Michele Risi.

Në ceremoninë e ndërrimit të Komandës së KFOR-it marrin pjesë edhe Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj.

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 shkurt 2020 - Partia Demokratike e Kosovës, mban Konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

- Mbahet marshi i çiklistëve kundër ndotjes së ajrit në Prishtinë. (Pikë nisja nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, Fushë Kosovë, në hyrje të Prishtinës, ora 12:00)

- Komuna e Deçanit në bashkëpunim më OVL-UÇK-së në Deçan! bejnë zbulimin e pllakës së varrit të luftëtarit e komandantit Halim DervishTolaj nga Prejlepi i Deçanit. (Kompleksi i Varrezave të Dëshmoreve të Kombit në fshatin Prejlep, ora 12:00)