16 Korrik 2018

Bejtush Gashi emërohet ministër në Ministrinë e Punëve të Brendshme

Prishtinë, 13 prill - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka emëruar sot Bejtush Gashin, ministër në Ministrinë e Punëve të Brendshme.

Me këtë rast, kryeministri Haradinaj i dëshiroi suksese ministrit të ri në detyrën e tij dhe i premtoi mbështetjen e plotë, në shërbim të zbatimit të rendit e ligjit dhe të sigurisë publike në Kosovë.

Bejtush Gashi ka qenë zëvendësministër në MFSK dhe është doktor shkence, si dhe ligjërues në fushën e sigurisë.

Ai i sjell qeverisjes së vendit një cilësi të re dhe një përvojë të madhe në këtë fushë të rëndësisë së veçantë për vendin.

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 Korrik 2018

- Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim Zëvendës-Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për çështjen e Parandalimit të Konflikteve, Pete Marocco. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9:00 - vetem pamje) 

- Ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë organizon lansimin e programit për financimin e NVM-ve dhe bizneseve fillestare Start-up. (Innovation Center Kosovo, Rr. “Rexhep Mala” 28 A, ora 11:00)