24 Qershor 2018

Themelohet komisioni mjekësor për vlerësimin e shkallës së invalidëve të UÇK-së

Prishtinë, 30 tetor - Ministri i Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), Skender Reçica, sot mori vendimin për themelimin e  komisionit mjekësor për vlerësimin e shkallës së invalidëve të luftës së Ushtirsë Çlirimtare të Kosovës.

Ky komision do të jetë i përbërë prej specialistëvetëkualifikuar dhe të dëshmuar të fushave mjekësore.

Pjesë e këtij komisioni do të jenë, në cilësinë e vëzhguesit,dhe nga një përfaqësues i  ZÇKL-UÇK, një i KMDLNJ-së si dhe një përfaqësues nga Shoqata e Invalidëve të UÇK-së.​

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Qershor 2018

- NISMa Socialdemokrate mban Kuvendin e dytë të Punës. (Hotel Emerald, ora 14:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Zyret e Vetevendosjes, ora 14:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës do të organizojë Turneun në pingpong për ditën e Çlirimit. (Prishtin, ora 10:00)