27 Shkurt 2021

Ministri Bukoshi priti kryetarin e Prishtinës, Isa Mustafa

Prishtinë, 22 prill - Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Bujar Bukoshi, priti sot në një takim kryetarin e Komunës së Prishtinës, z. Isa Mustafa.

Në këtë takim është biseduar për bashkëpunimin midis Ministrisë dhe Komunës në fushën e shëndetësisë.

Ministri Bukoshi dhe kryetari Mustafa kanë konstatuar ekzistimin e një bashkëpunimi të mirë midis dy institucioneve dhe është shprehur gatishmëria që një bashkëpunim i tillë të intensifikohet bazuar në interesat e qytetarëve të Republikës së Kosovës dhe Prishtinës si pjesë e saj, dhe në përvojat e mëparshme të mira të bashkëpunimit që kanë ministri Bukoshi dhe kryetari i Prishtinës, Isa Mustafa.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 Shkurt 2021

 - Federata e pingpongut të Kosovës do të organizojë Kampionatin Individual të Kosovës “Adem Jashari”për Seniorë. (Shkolla fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Klubi i Pingpongut “Priping”, nënshkruan kontratë me pingpongistin anglez Chris Doran. (Salla e Pingpongut në Pallatin e Rinisë dhe Sportit, ora 14:00)