31 Maj 2020

Mbahet manifestim për rrezikun nga kanceri i gjirit

Prishtinë, 26 tetor - Qendra Kosovare për Luftimin e Kancerit të Gjirit 'Jeta - Vita' organizon për herë të 12-të manifestimin informativo kulturor dhe ecje me moton 'Zbulimi i hershëm - mbijetesë'.

Qëllimi i këtij manifestimi ka të bejë me ndërgjegjësimin e shoqërisë për rrezikun nga kanceri i gjirit dhe krijimin e kushteve më të mira për zbulimin e hershëm dhe trajtimin optimal të kësaj sëmundje në Kosovë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 30 Maj 2020

- Instituti Demokratik i Kosovës / Transparency International Kosova organizon konferencën për media ku do të shpalosen gjetjet preliminare nga monitorimi i aktiviteteve të prokurimit të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë kohës së pandemisë. (Hotel Sirius, ora 11:00)

 

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Zyret e qendrore të Vetëvendosje, ora 17:00)