25 Janar 2021

Komuna e Prizrenit do të hap trajnimin online me mjekët nga Turqia

Prizren, 6 tetor - Komuna e Prizrenit ka bërë të ditur se Drejtoria e Shëndetësisë, në bashkëpunimme Agjencinë Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) dhe shoqatën e Shëndetësisë dhe Qytetërimit do të bëjë hapjen e trajnimit katër-ditor online me mjekët nga Turqia me temën “Metodat për të luftuar me Covid-19”.

Aktiviteti do të mbahet në objektin e Qëndres Kryesore të Mjekësisë Familjare ku të pranishëm do të jenë edhe kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe drejtoresha e Drejtorisë së Shëndetësisë, Narqize Arënliu-Hoxhaj.

Po sot kryetari Haskuka së bashku me drejtoreshën e Drejtorisë Komunale të Arsimit, Xhemile Thaçi Vezgishi do të bëjnë përurimin e sallës së edukatës në SHFMU "Dëshmorët e Kabashit" në Korishë të Prizrenit.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Dhjetor 2020

- Shtabi i Lidhjes Demokrarike te Kosovës mban konferencë për media. (Selia e LDK-së, ora 12:00)