30 Maj 2020

Ambasada e SHBA-ve përgëzuar profesionistët shëndetësor në Kosovë

Prishtinë, 5 prill -  Përmes një deklarate për media Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka përgëzuar përpjekjet e profesionistët shëndetësor për punën e palodhshme dhe me rrezik që po bëjnë për të zvogëluar përparimin e COVID-19.

"I përgëzojmë përpjekjet e vazhdueshme të profesionistëve të shëndetësisë dhe të të tjerëve që po punojnë me mund e me rrezik të madh për të zvogëluar përparimin e COVID-19 në Kosovë".

"Ata kanë nevojë për mbështetjen e të gjithëve. Duke punuar së bashku, duke ndjekur udhëzimet e profesionistëve të shëndetësisë dhe duke lënë anash ndasitë mes komuniteteve, e mposhtim COVID-19", thekson ambasada amerikane.

#TogetherWeCan

Kalendari

Ngjarjet e datës 30 Maj 2020

- Instituti Demokratik i Kosovës / Transparency International Kosova organizon konferencën për media ku do të shpalosen gjetjet preliminare nga monitorimi i aktiviteteve të prokurimit të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë kohës së pandemisë. (Hotel Sirius, ora 11:00)

 

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Zyret e qendrore të Vetëvendosje, ora 17:00)