11 Prill 2021

Shëndetësi

Rikthehet gripi i derrave, 10 të vdekur në Britani

Londër, 13 dhjetor - Të paktën dhjetë persona kanë gjetur vdekjen në Britani të Madhe nga gripi i derrave njoftojnë mediat. Personat kanë humbur jetën brenda pak javesh. Një baba i tre fëmijëve 30 vjeç ka humbur jetën sot... Lexo

Qendrat e votimit edhe në QKUK

Prishtinë, 10 dhjtor - Të gjithë pacientët e shtrirë për mjekim dhe trajtim në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, por edhe stafi... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 10 Prill 2021

- Ervehe Gashi, Prokurore e Krimeve të Rënda në Prokurorinë Themelore në Prizren mban konferencë për media, në të cilën do ta shpalosi të vërtetën, mbi gjithë manipulimrt e transmetuar ne emisionin “KallxoPërnime”.   (Hotel Sirius, ora 11:00)  

- Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) mban konferencë për medie me temë: “Disa nga veprimet më urgjente për Qeverinë Kurti II”. (Hotel Sirius, ora 11:00)

- Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës nga AAK-ja, Shemsedin Dreshaj, mban konferencë për medie, me temën: “Menaxhimi i pandemisë dhe vaksinat”. (Selia Qendrore e AAK-së, ora 12:00)