24 Tetor 2020

Shëndetësi

Kosova ende pa ligj për duhanin

Prishtinë, 16 mars - “Në Kosovë nuk po respektohet Ligji për Ndalimin e Pirjes së Duhanit në institucionet publike”, kështu u tha sot në debatin e... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Tetor 2020

- Federata e Futbollit e Kosovës rifillon fazen finale te projektit “Elite Youth Development U15”. (Fusha “Top Football” në fshatin Mazgit, ora 9:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës organizon kampionatet individuale për U21/e (1999), dhe Veteran. (Shkolla fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)