26 Janar 2020

Vitia shpall qytetar nderi Bujar Nishanin dhe Atifete Jahjagen

Prishtinë, 14 qershor - Komuna e Vitisë në 20 vjetorin e Ditës së Çlirimit të kësaj komune do të bënë shpalljën qytetar nderi të komunës së Vitisë ish-presidentit të Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani dhe Ish-presidentes së Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga.

Aktivitetet për nder të ditës së Çlirimit të Komunës së Vitisë, do të fillojnë me homazhe në varrezat e dëshmorëve në Viti.

Ndërkaq ceremonia e shpallës qytetarë nderi të dy ish-presidentëve do të mbahet në Sheshin e Qytetit të Vitisë.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 janar 2020

- Let’s Do It Kosova dhe Grupi për Mbrojtjen e Liqenit të Badocit organizojn aksion pastrimi në liqenin e Badocit. (Liqeni Badocit, ora 10:00 - nisja bëhet nga zyret e Let’s Do It Kosova, ora 9:30)

- Drejtoria për Kulturë Rini dhe Sport e Komunës së Istogut për nder të “Tre Dëshmorëve të Shkollës Shqipe “ do të organizoj turnirin ndërkombëtarë në shah UÇA.92. (Restorant Butrint në Istog, ora 10:30)