17 Janar 2021

Vetëvendosje fiton me 51.6 për qind zgjedhet në Podujevë

Podujevë, 29 nëntor - Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka bërë publike rezultatet preliminare për zgjedhjet në Podujevë ku sipas saj kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpetim Bulliqi fiton pa balotazh.

Daka ka thënë  së  me 51.64% ka fituar Shpejtim Bulliqi i Lëvizjes “Vetëvendosje”, ndërkaq me 35.97% Nexhmi Rudari i LDK-së dhe Naim Fetahu i PDK-së me 12.40%. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 17 Dhjetor 2020

- Komuna e Deçanit në bashkëpunim  me Federatën Skitare se Kosovës organizon garën e skijimit 'Kupa e Gjeravicës 2021'. (Nisja për në Bjeshkën e Belegut nga oborri i Komunës së Deçanit, ora 8:00 - Arritja në Bjeshkën e Belegut, ora 10:00)