29 Mars 2020

Turqia ofron mbështetje për e trajnimit të kuadrove të policisë

Prishtinë 12 prill - Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi priti sot në kabinetin e tij ambasadorin e Republikës së Turqisë në Prishtinë,  Husrev Unler.

Ministri i Punëve të Brendshme, z. Bajram Rexhepi e njoftoi z. Unler me prioritetet e Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe angazhimet që priten të ndërmerren në adresimin e reformave në sektorin e sundimit të ligjit në vend.

 

Ambasadori i Turqisë në Prishtinë, Husrev Unler, pasi e përgëzoi ministrin Rexhepi për emërimin e tij ministër i Punëve të Brendshme, shprehu besimin se do të vazhdohet me bashkëpunimin e ndërsjellë, duke ofruar mbështetjen  për vazhdimin e trajnimit të kuadrove të Policisë së Kosovës dhe thellimit të bashkëpunimit midis dy vendeve në fushën e sigurisë. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 28 mars 2020

- Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri viziton Drejtorinë e Arsimit për ta parë procesin e mësimit online. (Dejtoria e Arsimit në Gjilan, ora 10:30)

- Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri mban takim me Komitetin për mbrojtje dhe shpëtim kundër Covid-19 dhe Qendrën Operative Emergjente (Kampsui i Shkollave të Mesme në Gjilan, ora 11:00)

 

- Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia e PDK-së në Prishtinë, ora 16:30.