26 Shtator 2020

PZAP mban konferencë për fushatën zgjedhore

Prishtinë, 24 shtator - Paneli Zgjedhore për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) do të organizojë një konferencë me media me qëllim të informimit të opinionit për fushatën zgjedhore të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvend te Kosovës të subjekteve politike, kandidatëve të tyre, anëtarëve të subjekteve politike dhe mbështetësve të tyre.

Fushata zgjedhore do te fillojë nga nesër me 25 shtator dhe përfundon një  ditë para ditës së zgjedhjeve me 4 tetor.

Në këto zgjedhje do të garojnë 25 subjekte politike dhe koalicione parazgjedhore.

Numri i qytetarëve të cilët kanë të drejtë vote në zgjedhjet e 6 tetorit, është 1,937,868.

Lidhur me këtë, KQZ ka vendosur që numri i fletëvotimeve të cilat do të shtypen të jetë 1,801,800.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2020

- Partia Socialdemokrate do të mbaj një aktivitet afër bankës "Pro Credit Bank". (Përballë rektoratit të UP-së, lagjia "Tre Sheshirat", ora 13:00)

- Platforma Bashkë-krijuese GërrGërr organizon ditën e dytë të programit, “Kuzhina Anasjelltas”. (Kino Bahçe, te Lumbardhi në Prizren, ora 18:00)

- Mbahet nata e dytë e edicionit të festivalit Lahuta, Okarina Polifionia. (Ambientet e Qendrës për zhvillimin e kultures tradicionale në Prishtinë, ora 18:30)