31 Maj 2020

Kryeministri Kurti sot do të vizitojë Komunën e Prizrenit

Prizren, 9 prill - Në kuadër të vizitave të tij nëpër komunat e Republikës së Kosovës, kryeministri në detyrë Albin Kurti sot do të vizitojë Komunën e Prizrenit.

Më këtë rasti kryeministri Kurti do të pritet nga kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka.

Kurti dhe Haskuka do të diskutojnë lidhur me situatën aktuale të krijuar nga pandemia COVID-19.

Kalendari

Ngjarjet e datës 30 Maj 2020

- Instituti Demokratik i Kosovës / Transparency International Kosova organizon konferencën për media ku do të shpalosen gjetjet preliminare nga monitorimi i aktiviteteve të prokurimit të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë kohës së pandemisë. (Hotel Sirius, ora 11:00)

 

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Zyret e qendrore të Vetëvendosje, ora 17:00)