17 Janar 2021

Hoti: Po bëjmë rishikimin funksional të rrjetit të misioneve diplomatike

Prishtinë, 25 nëntor - Kryeministri i Republikë së Kosovës, Avdullah Hoti sot ka zhvilluar një bisedë telefonike me Kryetaren e Kuvendit, njëherësh Ushtruese e Detyrës së Presidentes, Vjosa Osmani, të cilës i ka uruar shërim të shpejtë.

Kryeministri Hoti e ka njoftuar znj. Osmani se, Qeveria e Republikës së Kosovës do të përmbyllë së shpejti analizën e rishikimit funksional të rrjetit të misioneve diplomatike të Kosovës.

Hoti ka thënë se mbi bazën e kësaj analize, do të ndërmerren të gjitha veprimet e nevojshme: (1) për të siguruar funksionim efikas të misioneve diplomatike të Republikës së Kosovës; dhe (2) përbërja e misioneve diplomatike të jetë në përputhje me ligjin.​


 

Kalendari

Ngjarjet e datës 17 Dhjetor 2020

- Komuna e Deçanit në bashkëpunim  me Federatën Skitare se Kosovës organizon garën e skijimit 'Kupa e Gjeravicës 2021'. (Nisja për në Bjeshkën e Belegut nga oborri i Komunës së Deçanit, ora 8:00 - Arritja në Bjeshkën e Belegut, ora 10:00)