26 Shtator 2020

Ferid Agani rizgjidhet kryetar i PD-së edhe për një mandat

Prishtinë, 23 shtator - Partia e Drejtësisë (PD), me 22 shtator mbajti Kuvendin e 8-të të rregullt në të cilin delegatët me aklamacion pa kundër kandidatë dhe asnjë votë kundër rizgjodhën edhe për një mandat Prf.dr. Ferid Aganin kryetarë.

Në fjalën e tij kreu i PD-së falënderoi për mbështetje të gjithë delegatët dhe anëtarësinë që gjatë kësaj periudhe i qëndruan afër neper sfidat që kaloi partia.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2020

- Partia Socialdemokrate do të mbaj një aktivitet afër bankës "Pro Credit Bank". (Përballë rektoratit të UP-së, lagjia "Tre Sheshirat", ora 13:00)

- Platforma Bashkë-krijuese GërrGërr organizon ditën e dytë të programit, “Kuzhina Anasjelltas”. (Kino Bahçe, te Lumbardhi në Prizren, ora 18:00)

- Mbahet nata e dytë e edicionit të festivalit Lahuta, Okarina Polifionia. (Ambientet e Qendrës për zhvillimin e kultures tradicionale në Prishtinë, ora 18:30)