24 Tetor 2020

Politikë

Kuvendi mblidhet sot në dy seanca

Prishtinë, 25 shtator - Kuvendi i Republikës së Kosovës do të sot për të vazhduar me pikat e mbetura nga seanca e kaluar, ndërsa po sot do të fillohet me seancë të re. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Tetor 2020

- Federata e Futbollit e Kosovës rifillon fazen finale te projektit “Elite Youth Development U15”. (Fusha “Top Football” në fshatin Mazgit, ora 9:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës organizon kampionatet individuale për U21/e (1999), dhe Veteran. (Shkolla fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

 

- Komisioni Zgjedhor i Kosovës mban mbledhje e radhes. (Ndërtesa e KQZ-së, ora 10:30)