11 Prill 2021

Politikë

Prefekti i Beogradit merr leje për vizitë Kosovës

Prishtinë, 25 maj - Policia e Kosovës do t’i ofrojë përcjellje prefektit të Beogradit, Dragan Djilas, gjatë qëndrimit të tij të në Kosovë. Autoritetet përgjegjëse vendore dhe ndërkombëtare në Kosovë i kanë... Lexo

24 Maji – Dita e Presidentit

Prishtinë, 24 maj - Presidenti i Republikës së Kosovës, dr. Fatmir Sejdiu sot, më 24 Maj, në Ditën e Presidentit, priti një grup nxënësish të... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 10 Prill 2021

- Ervehe Gashi, Prokurore e Krimeve të Rënda në Prokurorinë Themelore në Prizren mban konferencë për media, në të cilën do ta shpalosi të vërtetën, mbi gjithë manipulimrt e transmetuar ne emisionin “KallxoPërnime”.   (Hotel Sirius, ora 11:00)  

- Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) mban konferencë për medie me temë: “Disa nga veprimet më urgjente për Qeverinë Kurti II”. (Hotel Sirius, ora 11:00)

- Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës nga AAK-ja, Shemsedin Dreshaj, mban konferencë për medie, me temën: “Menaxhimi i pandemisë dhe vaksinat”. (Selia Qendrore e AAK-së, ora 12:00)