22 Janar 2021

Ish imami-profesor në Fakultetin Filologjik Milazim Krasniqi sulmon sloganin e Vjosa Osmanit „Guxo“

Shkruar nga Luan - Asllan Dibrani

Ish imami-profesor në  Fakultetin Filologjik Milazim Kasniqi , përkrahës i PDK-së, se të birit Memli Krasniqit ,me të pa drejt mundohet të elaburojë  negativisht  sloganin  e listës së Vjosa Osmanit  „Guxo“!

Ky njeri  është  i një familje  sahan lëpirës , duke nxitur,ndikuar dhe imponuar me  qindra  të rinj  në rrugën  e pa kthim drejt  Sirisë.

Ky është profesori bashkë me Shqfqet Krasniqin indoktrinuan me mijëra të rinj  qe dhanë jetën në luftërat e huaj dhe lanë eshtrat  atje qe su kthyen ma kurrë ! Me  qindra motra tona mbeten  vejusha e me mijëra fëmijë jetim.

Hoxhe –imam-profesori Milazim Krasniqi me paratë tona   i ka ndërpre ligjëratat   studentëve tanë   për t’i zbatuar ritet e fesë islame në fakultet, gjë qe  ka  irrituar rininë studentore   me sjelljet e tilla!

Mirëpo në lidhje me sloganin e Vjosa Osmanit  kanë reaguar edhe nga partia e PDK-së, duke u shprehur që është marrë nga partia e tyre ky slogan që ata e kanë publikuar në vitin 2004!!!

Sipas kësaj po del  i biri i Milazim Krasniqit  këtë logo  e paska vjedhur shkrimtari Ndre Mjeda. Nëse slogani "Guxo" do ishte e kësaj partie atëherë asnjëherë nuk  e kemi dëgjuar, as nuk është pa  se paku ne fushatat zgjedhore.

Prandaj Vjosa Osamnin e përgëzojmë qe ka   një  vizion Kombetar,po edhe frymëzim nga rilindësit tanë.

Milazim Krasniqi ka reaguar edhe  pasi u.d se presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, vizitoi varrin e ish-presidentit Ibrahim Rugova nga i  cili rast  akuzon  dhe shton si me poshtë  ja citat i tij!

 “Homazhet e politikanëve te varrezat e figurave kombëtare, për përfitime personale, e jo si nderim historisë, lirisë e njerëzve të gjallë të kësaj shoqërie, na kanë sjellë në këtë derexhe. Duke kërkuar unitet te të vdekurit e duke ndezur zjarrin e përçarjes ndër të gjallët, nuk ecet përpara”, ka shkruar Krasniqi.

Këto vlerësime apo fyerje qe i bëhen zonjës Osmani  nga  Milazim Krasniqi ,LDK-ja ,PDK-ja  etj nga sot vetëm e përforcojnë  partinë  si forcë në vete e Vjosa Osamanit, kur shihen hapur se janë  vlerësime dhe kundërshtime  të jete primitive dhe të  ulëta pa krip. As kush ma nuk u beson.

Vjosa Osmanit i urojme mbarësi dhe suksese me partinë e saj „Guxo“.Guximi i saj me sloganin „Guxo” do ti gjej  guximtarët  qe ta përkrahin deri në  fitore  dhe të përmbyset një  politikë  mbi 20 vjeçare,shterpë nga të korruptuarit ,hajnat dhe abuzuesit  e Lirisë së Kosovës.

 

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 22 Dhjetor 2020 - Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti bashkë me përfaqësuesit e SBASHK-ut, mban konferencë për media. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9:00)

- Mbahet seanca gjyqësore ndaj Ibrahim Mustafes për peqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar. (Gjykata Themelore në Ferizaj, Salla nr.II, ora 9:30)

- Nën patronatin e Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi do të mbahet konferenca vjetore e Prokurorëve, e cila këtë vit për shkak të situatës me pandeminë Covid-19, organizohet në formë virtuale. (Platforma “Zoom”, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe drejtori i Drejtorisë së Urbanizmit dhe Planifikimit Hapësinor, Beni Kizolli do të mbajnë konferencë për shtyp. (Shtëpia e Bardhë, ora 10:00)

- Komuna e Skenderajt së bashku me shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së, për nder të 23 vjetorit të triumfit të familjes Jashari ndaj sulmit të dytë të forcave serbe, do të bëjnë homazhe në shenjë nderimi për heroizmin e jashtëzakonshëm të familjes Jashari. (Kompleksi Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz, ora 10:00)

- Kryetari i komunës Xhafer Tahiri, prezanton Planin për Rimëkëmbje Ekonomike të Vushtrrisë. (Ndërtesa e komunës, ora 11:00)