26 Shtator 2021

I çuditshmi, arroganti dhe perversi narcisist, Edi Rama

Shkruar nga Ekrem Krasniqi

Edi Rama po nënshkruan gjithçka që i propozoi deri më tash Aleksandar Vuçiçi, ndërsa i tha JO propozimit të Albin Kurtit për SEFTA.  

E quajtën Mini-Schengen së pari, e sot ia ndërruan emrin në « Ballkani i Hapur » edhe pse në të ndodhen vetëm 3 shtete e nuk ndodhen Kosova, Bosnja dhe Mali i Zi.  

Nuk i ka mbetur tjetër Edi Ramës, pos t’ia nënshkruajë Vuçiçit në të ardhmen edhe një federatë apo konfederatë, një shtet të përbashkët midis Serbisë dhe Shqipërisë.

Me këtë njeri të çuditshëm në krye të Shqipërisë, gjithçka është e mundur në emër të Shqipërisë.  

Në vitin 1945, serbët i patën propozuar Shqipërisë që të bëhet pjesë e Jugosllavisë…  

Shpresoj që Vuçiçi nuk e ka në plan një ide të këtillë, sepse Rama mund të na befasoi me vendimin e tij, siç na befasoi deri më tash.  

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2021

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në edicionin e tretë "Race for the Cure" të organizuar nga shoqata e pacientëve të kancerit të gjirit Renesansa. (Ura e Arastës, ora 10:00)

- Federata e Pingpongut organizohen 2 xhirot e radhës në Superligën e Meshkujve dhe 2 xhiro në Superligen e femrave. (Shkolla 'Motrat Qiriazi' në Prizren, ora 10:00)

- Mbahet edicioni i trete i Race for the Cure Kosova 2021, në Prizren. (Sheshi i Lidhjes se Przrenit, ora 10:00)

 

- Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjofca, bën homazhe në Abri të Epërme, në 23-vjetorin e masakrës së kryer nga forcat serbe në këtë fshat. (Abri e Epërme, ora 14:30)