26 Shkurt 2021

Gafat e Milaim Zekës

Shkruar ngs Luan.A.Dibrani

Me fjalë a shprehje e thënë fare pa vend,me veprime te pa i pamatur ose sjellje fare të pamenduar dhe të gabuar që bie në sy menjëherë me të metat e tyre nga mendja, me çka nuk paragjykojnë me arsyen e një njeriu të zakonshëm, me te shprehurit e logjikes se trashe nga shprehurit, që me gafat e tyre përngjasojnë më shumë në rolin e budallenjve, se sa qe e kalojnë logjiken te mbesin ne rangun e njerëzve normal!.

Prandaj ma imponuan qe ta shkruaj ketë artikull.

Sjelljet e Milaim Zekës me media publike më futi në siklet se si t’ja gjej një shok, apo shoqe,qe i përngjan Milaim Zekës!

E solla e mbështolla intuitën time dhe pa prit masë, instinktivisht mu soll ndërmend Linda Morina !!! Hahaha,urra, e gjeta apo jo?

Edhe Linda Morina është e ashtuquajtura “këngëtare”, e cila gjithmonë në rrjetet sociale me postume të shumta i përngjan Milaim Zekës qe i fut hundët gjithkund!

- Po, or po ?.Pa prit haha, po vet se Linda Morina publikisht ka kërkuar edhe garuar se kush mund te këtë like, ma shumë në internet kjo apo Rita Ora këngëtare me famë botërore!!!

 - Ha.ha.ha, Linda me gafat e veta ne stil budallaqeje ,ndërsa Rita Ora , personalitet i miliarda njerëzve në botë . Shih ku i shkon mendja ta len prapa edhe Shkurte Fejzen ,Adelina Ismailin, Shyret Behlulin e shumë e shumë, tjera këngëtare me leiket qe po i marrkan në internet!!!. Citojmë deklaratën e saj ,”Unë dhe Rita Ora kemi like, ma së shumti në internet”, O zot ep mend ku s’ka !!! E konstatova se Linda i ngjason më së shumti Milaim Zekës me gafat e tyre.

 - Po e qëllova, prandaj këta dy janë të një stili,te një lloj, një soj ,qe iu kam vënë re, të një mendje ,pos Linda është llapane, ndërsa Milaim Zeka drenicak .Këtu e kanë një ndryshim. Sa here qe i kam pa në emision këta dy e sidomos Milaim Zeken,as edhe njëherë nuk ka shpëtuar me përfunduar emisionin pa i përdor fjalët banale?.

 Ok pra,kush janë këta dy tipa, qe në brendësinë e tyre thirren publikisht si te “mençur”dhe te rrallë!.

 Ai që vepron fshehurazi e prapa krahëve të dikujt për t’i bërë keq atij, për ta ngatërruar me të tjerët ose për ta futur në kurth; ai që thur intriga; ngatërrestar, i poshtër u tregua Milaim Zeka!!!

- Ky tip matrapazi ka arritur të futet edhe deri ne parlament dhe në gazetari me thash e theme,rrena, improvizime shantazhe,prognozues,analist,luftëtar,politikan,historian ,etj etj .

- Ky asnjëherë nuk pati rezultate,por qe është krijuar një figurë e pa dëshiruar për publikun, qe me takatin e tij përpiqet te përçaj shoqërinë kosovare!. Ai futet here një parti here një tjetër . Sot e sheh me Hashim Thaqin nesër me Nismën, prapë ka provuar të futet në Vetëvendosje, por siç duket,nuk e kanë pranuar,prandaj këto ditë është në ofensive kudër Vetëvendosjes?.

Milaim Zeka kalon kufijtë e provokimit me fjalët: hajvan, lopë

rrenc,hajn,mashtrues , shantazhus,ti je faqja e zezë, klloshar,njerëz të UDB- ës , zdralë, mos ha mut, shurrë, seks, bothë , çikulë, dhia e Marecit, Magar,Magaricë,pelë, dhe lloj,lloj fjalësh banale duke  i fyer dhe etiketuar njerëzit e ndryshëm .

U deklarove se ke fakte dhe video incizim se Fatmir Lima vetëm për një natë ja ka jep “(XXX...  YYY...) 150 mijë euro???

Milaim, ti je një rrenc, mashtrues ,shantazhus,hajn,i lidhën me krim të organizuar,pa karakter,pa moral, profiter i luftës. Cilin politikan se ke kritiku e shajte ...dhe njollos, por edhe lavdëruar,natyrisht duke ua ndërruar rolet herë pas herë!?. Edhe ata pak qytetar qe nuk e kanë ditë tash e kanë kuptuar se ti je vetëm gojë dhe nuk ke bythë për kurrgjë.

- Nuk është fjalor i imi por krahas gjithë atyre fjalëve të ndyta tuat edhe këto e han pazari!!! Shteti shkatërrohet nga shpifjet o Milaim !

- Shteti me broçkulla nuk ndërtohet. Ti Milaim, je vetëm një manipulues , hajvan , i sëmurë mendërisht ...Me fal qe të thash, po ti ju the,e kujt si the ,prandaj e buajsh me shëndet.

- Je mësuar me i fyer femrat dhe me iu sha me nenë e kaptell... ki kujdes se e han se erdhe edhe ne përleshje fizike  për fjalorin tuaj banal!. U deklarove se ke fakte dhe video incizim, se Fatmir Lima vetëm për një natë ja ka jep 150 mijë euro “(XXX...  YYY...) këngëtare e njohur në estradën e Kosovës, për hir të ruajtjes së etikës dhe personalitetit të këngëtares  nuk i përmendi emrin”.

Pastaj Fatmiri është njeriu me kuruar prandaj, u fute pikërisht në Partine Nisma të Fatmir Limajt!?... Milaim Zeka me një rast, gjeja se është i revoltuar në Parlamentin e Kosovës i propozon për deputet Morena Tarakun dhe Donjeta Kosumin (Kallashin)valltare neper lokale nate!!!


- Kush je ti qe ofendon çdo kënd qe të del përpara, a ki familje ti o burri i dheut. Je i pa konkurrencë për fjalor tipizues te rrugaçit Milaim Zeka. Pa as me të voglin respekt për nenat, çdo kujt ia shanë nënën. Fjalori juaj nuk i ngjan një intelektuali, por me shumë i ngjan një te pashkolli ose një rrugaçi. Mos mendo se edhe se keni qenë në Evropë e jeni europizuar,por gjuha si ju shpreheni në Kosovë nuk i përket as Kulturës as mentalitetit Kosovar.

Liria e shprehjes, nuk nënkupton lirinë e fyerjes, ofendimit,cenimit dhe integritetit të tjerëve. Po këtu e fajsoj ish presidentin Rugova qe i mësoj kosovaret te durojnë,sepse as një popull nuk duron ne ekranet veta te përballen me njerëz si tipi i juaj!.

- Sa herë qe del ti je në ekran familjet e rregullta ekranin e televizoritdhe i nderojnë programet nga se nuk duron kultura e familjes shqiptare qe pran fëmijëve ,grave dhe motrave tona te dëgjojnë ty me aq fjalor primitiv ,vulgar dhe të degraduar me një shqipe te bastadhuar dhe të diskriminuar sipas normave letrare...

Ma në fund nuk e kuptoj Milaim Zekën qe krijon këto skena për ti dhënë dikush një like ne internet si Linda Morines, apo çka ?Nëse Milaim e ke për një like interneti ,edhe unë po ta japi një like, por të them se e ke gabim...


 

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shkurt 2021

- Mbahet mbledhja e dytë e rregullt e Kuvendit Komunal të Rahovecit. (Salla e mbledhjeve të Kuvendit Komunal në objektin e ri të komunës, ora 10:00)

- Këshilli Organizues ''Pranvera Shqiptare 81'' do të bëj nderime dhe do të vendos lule te varri i varri i Adem Demaçit. (Velani, ora 11:00)

- Organizata Etea, përmbyllë fazën e parë të projektit “Biblioteka Qarkulluese me strategjitë e lexim kuptimit”. (Kino Armata, ora 11:00)

- Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit organizon ceremoninë e ndarjes së çmimeve në fushën e trashëgimisë kulturore. (Parku arkeologjik "Ulpiana", ora 12:00)

- Këshilli Organizues ''Pranvera Shqiptare 81'' organizon tryezëm përkujtimore për Adem Demaçin në 85 vjetorin e lindjes. (Instituti Albanologjik në Prishtinë, ora 13:00)

- Qendra për Raste Gjyqësore Strategjike platformë e themeluar nga Grupi për Studime Juridike dhe Politike mban konferencën për media me rastin e dorëzimit të Padisë për Konflikt Administrativ kundër Lejes Ujore për Hidrocentralin Brezovica në Shtërpcë të Lëshuar nga Autoriteti Rajonal i Pellgjeve Lumore në kuadër të Ministrisë së Ekonomisë dhe Ambientit. (Para Pallatit të Drejtësisë, Ndërtesa A, ora 14:00)

- Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi mban konferencë lidhur me progresin në procesin e rinumërimit dhe të aktiviteteve tjera që po zhvillohen në këtë qendër. (Qendra e Numërimit dhe Rezultateve, ora 15:00)