26 Maj 2019

Opinion

Kosova nuk bën të sillet si Serbia në Rambuje

Reciprociteti si pozicion duhet të shihet si mundësi që paralizon kërkesat e Serbisë dhe mundëson që të dështojnë bisedimet jo me fajin e Kosovës, për t’u hapur mundësitë tjera të veprimit politik me pëlqimin e... Lexo

Allishverishet PANA-PSD!

Po e dëgjoja mbrëmë demagogjinë e Dardan Molliqajt, dhe më duhet patjetër të reagojë! Mediet e shumta kishin shkruar para disa ditësh në lidhje me... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 maj 2019 - Klubi i vrapimit “XTrailers - fun run” organizon Maratonen 42 kilimetershe Germi Badofc. (Parki Gërmisë, ora 8:00)

- Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti bën homazhe te varr i dëshmorit te kombit, Bafti Haxhiu. (Varrezat e Dëshmorëve në Viti, ora 10:00)

- Me rastin e 20 vjetorit të Masakrës së Tusuzit, nën patronatin e kryetarit të Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të organizohet akademi përkujtimore. (Pranë Kompleksit Memorial të Martirëve të Masakrës së Tusuzit, ora 11:00)

- Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti merr pjesë në përvjetorin e dytë, Jubilarë, te rënies heroike te dëshmorit te kombit, Bafti Haxhiu. (Sheshi 'Bafti Haxhiu' në Viti, ora 11:00)

- Behet zbulimi i shtatores se dëshmorit te kombit, Bafti Haxhiu. (Sheshi 'Bafti Haxhiu' në Viti, ora 12:00)