23 Shkurt 2020

Opinion

Pagat e puntorëve duhet kërkuar te Panlanat

Panlanat "udhëheqes" dëmtuesit e mëdhaj te Postes dhe Telekomit sh.a! Kurqysh s'ka shpjegim veç një është panlanat "udhëhqes" qe e udhëhoqen Telekomin e Posten pas 2012 e deri 2019,i falimentuan gjunjëzuan i banen panla... Lexo

Presidenti me vëllezër "supermen"

Mjerisht edhe mbi 20 vite pas çlirimit dhe rreth 13 sosh,nga shpallja e pavarësisë, shtetin e brishtë të Kosovës, ende vijojnë ta sundojnë individ dhe grupe... Lexo

Reçaku

Reçaku si fshat është fshat i njohur më shekuj më parë, emri i fshatit Reçak ishte i bërë njohur edhe në ish regjimet e Serbisë së... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 shkurt 2020 - Partia Demokratike e Kosovës, mban Konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

- Mbahet marshi i çiklistëve kundër ndotjes së ajrit në Prishtinë. (Pikë nisja nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, Fushë Kosovë, në hyrje të Prishtinës, ora 12:00)

- Komuna e Deçanit në bashkëpunim më OVL-UÇK-së në Deçan! bejnë zbulimin e pllakës së varrit të luftëtarit e komandantit Halim DervishTolaj nga Prejlepi i Deçanit. (Kompleksi i Varrezave të Dëshmoreve të Kombit në fshatin Prejlep, ora 12:00)