07 Prill 2020

Opinion

Pavarësia Kokëposhtë!

Vjet në vjeshtë, Kosova hyri ngutshëm në zgjedhje të parakohshme. Shkak kryesor për prishjen e koalicionit qeverisës ishte dorëheqja e Presidentit Sejdiu për shkelje të Kushtetutës. Lexo

Servilizëm, hipokrizi, oportunizëm!

Gjatë kohës kur president i Kosovës ishte Fatmir Sejdiu,me kujtohet shpeshherë kur bisedoja me disa deputet të Kuvendit te Kosovës nga radhët e LDK/së rreth ... Lexo

Lufta kundër korrupsion në numra

Lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar në Kosovë gjatë vitit të shkuar ka vazhduar, por pa përfunduar ndonjë zyrtar i lartë prapa grilave.... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 Prill 2020 - Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri pret kryeministrin në detyrë, Albin Kurti. (Qendra Operative Emergjente tek kampusi i shkollave të mesme, ora 9:00)

- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli viziton Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në komunën e Ferizajt. (Ferizaj, ora 11:00)

- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli takohet me një grup biznesmenësh nga Ferizaj. (Ndërtesa e re e Komunës se Ferizajt, ora 12:00)

- Sindikata e Pavaur e Sektorit Privat të Kosovës mban takimi me ministrin e financave Besnik Bislimi. (Ndërtesa e Ministrisë së Financave, ora 13:30)