03 Prill 2020

Opinion

Pse të zhgënjyer

Me protagonistin e këtij shkrimi për herë të parë u takova , aty rreth vitit 1987, në një ndejë në Prishtinë, përkatësishtë në një takim me rastin e promovimit të nje libri në një lokal hotelier. Lexo

Kah po shkon Shqipëria

Luftënxitja për atentat mbi demokracinë në Shqipëri (kërcënimi socialist se nuk do të njohin rezultat tjetër përpos fitores në Tiranë),... Lexo

Heshtje apo hipokrizi

Është krejtësisht e pakuptimtë që breshëria e sulmeve të paprincipta që i bëhen Republikës së Kosovës të mos marrë asnjë... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Prill 2020

- Banka Qendrore e Republikës së Kosovës mban konferencën për shtyp për zhvillimet në sektorin financiar pas paraqitjes së Pandemisë Covid 19. (Ndërtesa e BQK-së, ora 11:00)

- Kompanitë Rajonale e largimit dhe grumbullimit te Mbeturinave mban konferencë për medie (Zyret e Kompanisë “Pastrimi", ora 12:00)

- Kompania Rajonale e Ujësjellësit 'Prishtina' të bëjë pastrimin e rezervuarit të ujit në objektin prodhues Kroni në komunën e Fushë Kosovës.

 

- Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia e PDK-së në Prishtinë, ora 15:00)