22 Shkurt 2020

Opinion

Naftëtarët nga ATK-ja kërkojnë arka fiskale gratis

Naftëtarët ia nxorrën b…ishtin: Kushtëzojnë Qeverinë e Kosovës me kompensim të shpenzimeve të pajisjes me arkat fiskale gjë të cilën e paskan negociuar me Administratën Tatimore të Kosovës dhe qenkan duke pritur vendim... Lexo

Konflikti, gjuhë e përbashkët

Nga sharjet dhe ofendimet tek konfrontimet fizike në parlament, nga akuzat direkte për korrupsion tek zgjedhjet me probleme, nga protestat tek dhuna dhe nga bojkotimi i institucioneve... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 22 shkurt 2020

- Fillon kampionati ekipor në pingpong. (Salla e pingpongut në Prishtinë, ora 10:00)

- Grupi për Studime Juridike dhe Politike organizon konferencën për media ku do të prezantohet punimi me titull “Pesë gjërat që Qeveria e re e Republikës së Kosovës duhet t’i ketë parasysh sa i përket dialogut Kosovë-Serbi”. (Qendra e Konferencave ‘Orion’, ora 10:30)

- Federata e Arteve Mikse Marciale e Kosovës, mban konferencë për medie në prag të organizimit të Kosova Fighting Series 1. (Shtëpia e Sporteve, ora 11:00)

- Anibar International Animation Festival organizon koncertin me "Brumz Blluz". (Kinema Jusuf Gërvalla në Pejë, ora 21:30)