02 Prill 2020

Opinion

Pse antiamerikanizmi

Eshtë tmerruese dhe shokuese, kur nga dita në ditë shtohën zërat dhe opinionet në Kosovë, se njerëz të fuqishëm nga shtetet që na ndihmuan më së shumti, dhe po na ndihmojnë edhe tani, qëndrojnë mbrapa aferave më... Lexo

Po mundohem të flas, por me kë

Se fjalët e mia janë të pambarueshe si burimet e pashterrshme, atë e din vetëm mendja ime. Ky laps që po i nxjerr fjalët e mia nga thellësia e shpirtit tim,... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 Prill 2020

- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj, për t’u konsultuar lidhur me formimin e Qeverisë së re, ose shkuarjen në zgjedhje. (Zyra e Presidentit, ora 10:00) 

- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq. (Zyra e Presidentit, ora 10:30) 

- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim kryetarin e Nismës, Fatmir Limaj. (Zyra e Presidentit, ora 11:00) 

- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim përfaqësuesit e Grupit Parlamentar 6 Plus. (Zyra e Presidentit, ora 11:30)