20 Korrik 2019

Vjollca Llapashtica sjell koleksionin i ri me fustane të nusërisë 2019

Prishtinë, 12 maj - Vjollca Llapashtica prezanton koleksionin e saj briliant duke sjellë modele fustanesh nusesh.

Çdo model i këtij koleksioni  është i punuar me detaje të ndryshme dhe është i papërsëritshëm.

Këto kreacione të punuara me delikatesë dhe unike mund t’i gjeni në atelienë e saj në Lagjen “Arbëria” në Prishtinë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 20 korrik 2019

- Në kuadër të aktiviteteve "Ditët e Diasporës 2019"  Komuna e Deçanit në bashkëpunim më Grupi Lokal i Veprimit “Gjeravica“, organizojnë aktivitetin tradicional “Dita e Qethjes së Deleve, 2019‘’. (Bjeshkët e Strellcit , të ‘’Stanët e Shalës‘’, ora 10:00)

- Lëvizja mban konferencë për media në të cilën flasin Kryetari Albin Kurti dhe nënkryetari Besnik Bislimi. (Zyrët e Vetëvendosjes, ora 11:00)

- Mbahet ceremonia e hapjes se edicionit te parë të Prishtina Gastronomy Festival. (Sheshi “Adem Jashari” në Prishtinë, ora 12:00)

- Mbahet ceremonia e hapjes zyrtare të pikës kufitare Restelicë-Strezomir. (Pika kufitare Restelicë - Strezomir, ora 12:00)

- Behët zbulimi i pllakës së përkujtimit të Betimit të Brigadës 131 dhe promovimi i dokumentarit të historikut të Brigadës 131 të UÇK-së. (Fshati Baran, ora 18:00)