03 Gusht 2021

Prezantohet iniciativa “Hapësirat Kulturore të Kosovës”

Prishtinë, 19 dhjetor - Anibar organizon prezantimin e pasqyrës së vitit të parë të iniciativës “Hapësirat Kulturore të Kosovës”.

Kjo iniciativë është duke u implementuar në bashkëpunim me Kinema Lumbardhi nga Prizren, OJQ 7 Arte nga Mitrovicë dhe Pogon nga Zagreb.

Prezentimi i kësaj iniciative mbahet sot në Shtëpinë e Europes në Prishtinë duke filluar nga ora 11:00.

“Hapësirat Kulturore të Kosovës” është duke u mbështetur nga Bashkimi Evropian (BE) dhe është në vitin e parë të realizimit.

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Gusht 2021

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ratifikimin e Amendamentit  të Marrëveshjes të lidhur ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë Hungareze në lidhje me Programin Kornizë për bashkëpunim financiar. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C203, ora 10:00)

- Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton nismën legjislative “Projektligji për kriptovaluta”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N506, ora 13:00)

- Mbahet ceremonia inaguruese e Qendrës së parë për Arsim në Distanë. (Rr. "Rexhep Mala" nr. 49, Prishtinë, përballë ICK -së, ora 18:30)