16 Korrik 2018

Kulturë

Fillon projekti i ri për trashëgimi kulturore

Prizren, 13 korrik - Nën tinguj të muzikës dhe xhirime nga vendet e trashëgimisë në Kosovë, kinemaja Lumbardhi në Prizren ka pritur mysafirë të dalluar në mes të cilëve edhe Nataliya Apostolova, Shefe e Zyrës së BE-së... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 Korrik 2018

- Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim Zëvendës-Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për çështjen e Parandalimit të Konflikteve, Pete Marocco. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9:00 - vetem pamje) 

- Ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë organizon lansimin e programit për financimin e NVM-ve dhe bizneseve fillestare Start-up. (Innovation Center Kosovo, Rr. “Rexhep Mala” 28 A, ora 11:00)