05 Dhjetor 2020

Komuna e Mitrovicës organizon manifestimin “Shala Heroike”

Mitrovicë, 8 janar - Nën patronatin e kryetarit të komunës, Agim Bahtiri, dhe Shoqatave të dalura nga lufta e UÇK-së, sot do të mbahet manifestimi “Shala Heroike”, në Qendrën e Kulturës “Rexhep Mitrovica” në Mitrovicë.

Në kuadër të këtij organizimi do të shfaqet premiera e filmit dokumentar “Shkëmbimi”, në regji të Fazli Muharremit.

Kalendari

Ngjarjet e datës 5 Dhjetor 2020

- Let’s Do It do të shënojë Ditën Ndërkombëtare të Vullnetarëve duke shpallur vullnetarët e vitit 2020. (Zyrat e Let’s Do It, lagjja Pejton, rr. Pashko Vasa, ora 11:00)