17 Gusht 2022

Kulturë

Cameron nuk përjashton vazhdimin e “Avatar”

Hollywood, 4 shkurt - James Cameron po mendon për një pjesë tjetër të “Avatar”. “Edhe mund të ndodhe, duam të shikojmë së sa para arrin të bejë”, është shprehur regjisori kanadez për CNN. Lexo

Madonna ndahet nga i dashuri

SHBA, 4 shkurt - Sipas shtypit amerikan, Madonna është ndarë nga i dashuri i saj Jesus Luz. "Chicago Sun-Times" njofton se këngëtarja e hitit "Material Girl" është... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 gusht 2022

- Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal organizon debatin publik për të prezantuar dhe diskutuar rreth draft Strategjisë Kombëtare dhe Planit të Veprimit për Menaxhimin dhe Kontrollin e Qenve me dhe pa Pronar 2022-2028. (Amfiteatri i Qeverisë në ish ndërtesen e Rilindjes, ora 9:00)

- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, do të takojë Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj. (Kuvendi i Kosovës, Salla N204, ora 9:00 - Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit)

- Komuna e Rahovecit organizon degjim publik me biznese dhe grupe te interesit për buxhetin e vitit 2023 dhe Kornizës Afatmesme Buxhetore për vitet 2024-2025. (Salla e Kuvendit Komunal, ora 11:00)