24 Tetor 2020

Kulturë

Pitt dhe Jolie, padi për spekullimet e ndarjes mes tyre

Hollywood, 10 shkurt - Aktori i famshëm Brad Pitt dhe bashkëshortja e tij Angelina Jolie nuk janë drejt ndarjes, dhe sipas avokatit të çiftit më të famshëm Hollivudian ata do të akuzojnë gazetën që ka nxjerrë këtë spekulim.... Lexo

Bon Jovi në skenë me Kid Rock

Londër, 10 shkurt - Grupi i njohur britanik "Bon Jovi" ka lajmëruar se do të organizojë dy koncerte shtesë në Britaninë e Madhe. Por pjesë e këtyre... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Tetor 2020

- Federata e Futbollit e Kosovës rifillon fazen finale te projektit “Elite Youth Development U15”. (Fusha “Top Football” në fshatin Mazgit, ora 9:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës organizon kampionatet individuale për U21/e (1999), dhe Veteran. (Shkolla fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)