03 Gusht 2021

Kulturë

Minogue mohon thashethemet për ndarje

SHBA, 4 qershor - Kylie Minogue ka mohuar spekulimet se ajo është ndarë nga i dashuri i saj, modeli Andres Velencoso Segura, duke i konsideruar këto thashetheme "të... Lexo

Lady Gaga: Po bëhem si Madonna

SHBA, 4 qershor - Lady Gaga është e bindur se ka filluar të bëhet si Madonna, sepse nëna e saj ngjan në superyllin e muzikës pop. Ajo shpeshherë krahasohet me... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Gusht 2021

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ratifikimin e Amendamentit  të Marrëveshjes të lidhur ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë Hungareze në lidhje me Programin Kornizë për bashkëpunim financiar. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C203, ora 10:00)

- Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton nismën legjislative “Projektligji për kriptovaluta”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N506, ora 13:00)

- Mbahet ceremonia inaguruese e Qendrës së parë për Arsim në Distanë. (Rr. "Rexhep Mala" nr. 49, Prishtinë, përballë ICK -së, ora 18:30)