17 Janar 2021

Kulturë

Kardashian josh një tjetër futbollist

Los Angeles, 25 qershor - Pak ditë më parë deklaroi në një intervistë se vazhdon të jetë single, por mesa duket Kim Kardashian ka gënjyer. Ajo ka një fiksim për lojtarët e futbollit dhe këtë e ka vërtetuar edhe me të... Lexo

Pitt e Jolie martesë në Itali

SHBA, 25 qershor - Aktori Brad Pitt dhe aktorja e famshme amerikane Angelina Jolie duket se janë pranë martesës. Edhe pse ka patur shumë zëra për ndarje të ciftit,... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 17 Dhjetor 2020

- Komuna e Deçanit në bashkëpunim  me Federatën Skitare se Kosovës organizon garën e skijimit 'Kupa e Gjeravicës 2021'. (Nisja për në Bjeshkën e Belegut nga oborri i Komunës së Deçanit, ora 8:00 - Arritja në Bjeshkën e Belegut, ora 10:00)