30 Mars 2020

Kulturë

Hapet ekspozita "France eMotion: udhëtimi i animuar"

Prishtinë, 30 tetor - Ambasada e Francës në Kosovë, Aleanca Franceze dhe Universiteti i Prishtinës do të organizojnë hapjen e ekspozitës "France eMotion: udhëtimi i animuar". Ekspozita paraqet 35 fotografi të vendeve kulturore franceze,... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 30 mars 2020 - Oda Ekonomike e Kosovës do të mbajë konferencë për media lidhur me propozimin për mbështetjen e sektorit privat pas përhapjes së pandemisë COVID-19. (Objekti i Odës Ekonomike të Kosovës, ora 10:00)

- Komuna e Rahovecit mban mbledhjen e rregullt të Kuvendit Komunal. (Salla e mbledhjeve të Kuvendit Komunal, Rahovecit, ora 10:00)

- Aleanca Kosovare e Bizneseve mban konferencën për media me temë "AKB reagon ndaj Propozimit të Pakos së Qeverisë për mbështetjen e bizneseve". (Zyret e AKB-ës, ora 12:00)