27 Shkurt 2021

Ujësjellësi 'Prishtina' dezinfekton fabrikat e ujit dhe stacionet e pompimit

Prishtinë,13 mars - Kompania Rajonale e Ujësjellësit 'Prishtina' (KRUP) ka bërë të ditur se po vazhdojnë të zbatohen masat për parandalimin e përhapjes së Koronavirusit, në përpikëri, bazuar në Vendimin e Qeverisë së Republikës.

KRUP ka njofutar se po dezinfektohen objektet administrative, fabrikat e ujit, stacionet e pompimit, etj.

"Tash për tash, dezinfektimi po bëhet në objektin administrativ të ujësjellësit në Podujevë, stacionin e pompave në fshatin Peran dhe fabrikën e trajtimit të ujit në Albanik/ Batllavë", thekson KRUP.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 Shkurt 2021

 - Federata e pingpongut të Kosovës do të organizojë Kampionatin Individual të Kosovës “Adem Jashari”për Seniorë. (Shkolla fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Klubi i Pingpongut “Priping”, nënshkruan kontratë me pingpongistin anglez Chris Doran. (Salla e Pingpongut në Pallatin e Rinisë dhe Sportit, ora 14:00)