21 Tetor 2019

Kryeministri Haradinaj takohet me prodhuesit e Pejës

Pejë, 23 janar - Kryeministri i Kosovëw, Ramush Haradinaj së bashku me Klubin e Prodhuesve të Kosovës i kanë ftuar të gjithë prodhuesit e rajonit të Dukagjinit që të jenë të pranishëm në takimin e përbashkët i cili mbahet sot në qytetin e Pejës.

Qëllimi i takimit është diskutimi mbi temat që prekin drejtpërdrejt prodhuesit dhe zhvillimin ekonomik të vendit.

Kalendari

Ngjarjet e datës 21 tetor 2019  - Nën patronatin e Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi dhe në mbështetjen e Ambasadës Amerikane në Kosovë dhe UN Women-it, mbahet “Java për të Drejtat e Viktimave të Krimit” me ç‘rast do të organizohet konferencë ndërkombëtare me moton “Drejtësia rikthen dinjitetin e viktimave”. (Hotel Emerald, ora 10:00)

- Familja Hoxha mban konferencë për media për të shprehur zhgënjimin me Qeverinë Rama për neglizhencën në zbardhjen e fatin e Remzi Hoxhes. (Hotel The Plaza Tirana, orën 10:00)

- Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri pret në takim kryetarin e Odës Ekonomike Indiano-Kosovare, Anil Mishra. (Zyra e kryetarit, ora 11:45)

- Aleanca Kosovare e Biznesve dhe Misioni Diplomatik për Paqe dhe Prosperitet  organizojnë ceremoninë zyrtare të vlerësimit për Vasfije Krasniqi-Goodman si Misionare e Paqës. (Zyrat e Misionit Diplomatik në Tiranë, rruga Donika Kastrioti, P14 Ap.3E, ora 12:00)