29 Mars 2020

Azerbejxhani zbulon rezervë nafte prej 60 milionë tonësh

Baku, 20 mars - Në pjesën e Azerbajxhanit në Detin Kaspik është gjetur rezervë e re nafte.

Rezerva me kapacitet 60 milionë tonë është zbuluar 120 kilometra larg brigjeve të Azerbajxhanit, si rezultat i punimeve të përbashkëta me firmën norvegjeze Equinor, tha në një deklaratë kompania shtetërore e naftës e Azerbajxhanit, SOCAR.

Rezerva do të menaxhohet në mënyrë të përbashkët nga SOCAR dhe Equinor, thuhet në deklaratë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 28 mars 2020

- Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri viziton Drejtorinë e Arsimit për ta parë procesin e mësimit online. (Dejtoria e Arsimit në Gjilan, ora 10:30)

- Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri mban takim me Komitetin për mbrojtje dhe shpëtim kundër Covid-19 dhe Qendrën Operative Emergjente (Kampsui i Shkollave të Mesme në Gjilan, ora 11:00)

 

- Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia e PDK-së në Prishtinë, ora 16:30.