07 Gusht 2020

Mot sot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu dhe bore

Prishtinë, 15 mars - Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu dhe bore.

 Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriut me shpejtësi 1-9m/s.

Java e ardhshme paraqitet pa reshje dhe me rritje të temperaturave në të dy vlerat ekstreme.

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 Gusht 2020

 - Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë së virusit COVID-I9 nga ana e Qeverisë së Republikës së Kosovës shqyrton planin operativ te punës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 9:30)

- Drejtori i Përgjithshëm i ATK-së Ilir Murtezaj do të mbaj konferencë për media, në të cilën do të prezantoj aktivitetet e zhvilluara, si dhe rezultatet e arritura të ATK-së. (Qendra e Shërbimit të Tatimpaguesve, ish-ndërtesa e Gërmisë, ora 10:00)

- Vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Salla e Kuvendit, ora